background

Pomáhame

POMÔŽTE CHORÝM ĽUĎOM NEZABUDNÚŤ NA ICH SPOMIENKY

Stalo sa vám už niekedy, že ste stáli v obchode pri pokladni, za vami dlhý rad prestupujúcich ľudí a terminál na platbu kartou si od vás vyžiadal PIN kód, no vy ste si ani za svet nevedeli spomenúť na svoju 4-cifernú kombináciu? A čo kľúče, mobil, okuliare, peňaženka? Koľko času denne zabijete ich hľadaním? Nebojte sa, nie ste v tom sami. Zabúdanie je bežnou súčasťou života. Problém však nastane, ak začnete mať ťažkosti s pamäťou.

Zdravý človek sa dokáže rozpamätať

To, že často zabúdame, kam sme odložili veci, ktoré denno-denne používame je prejavom preťaženia. Zdravý človek sa neskôr dokáže rozpamätať, čo robil vo chvíli, keď napríklad odkladal kľúče. Existujú ochorenia, pri ktorých je táto schopnosť poškodená. Alzheimerova choroba je jedným z týchto ochorení. Touto poruchou trpia prevažne seniori a v našej krajine s Alzheimerom práve teraz bojuje asi 60-tisíc pacientov. I keď ochorenie nie je možné úplne vyliečiť, jeho prejavy sa dajú zmierniť. Dôležitá je v tomto prípade včasná diagnostika.

Dotazník porúch pamäti

Starí rodičia každého z nás veľakrát nevedia ovládať nové technológie. To je v podstate normálne, no ak napríklad mobil strčia do práčky a okuliare do chladničky, vtedy treba zbystriť pozornosť. Odkladanie vecí na neštandardné miesta, zabúdanie či komolenie mien a nelogické rozprávanie môžu byť prvými príznakmi toho, že možno v ich mozgu nie je všetko s kostolným poriadkom. Vtedy je vhodné urobiť si dotazník porúch pamäti. Dotazník je formulovaný pre príbuzných chorého, pretože práve oni môžu rozpoznať zmeny stavu ich blízkeho. V on-line forme ho nájdete na stránke www.alzheimer.sk a po zodpovedaní 11 otázok získate reálnejší pohľad na to, či by ste mali s vašim blízkym navštíviť špecialistu.

Image

Pomôžte chorým nezabúdať

Spomienky sú to najkrajšie, čo v živote máme. Pocity šťastia, spolupatričnosti a lásky sa v našich mysliach uchovávajú iba vďaka ním. Na svadby, rodinné oslavy a dovolenky sa radi vraciame aj prostredníctvom fotografií a video záznamov. Keďže však technológie každým rokom naberajú na sile, tak i naše spomienky musíme modernizovať. Fotografie i staré VHS-ky digitalizujeme a ukladáme do cloudu či na USB kľúče, aby sme ich nestratili. Ľudia s Alzheimerovou chorobou si v pokročilom štádiu ochorenia už na šťastné životné okamihy nemusia pamätať. Vieme to i my v spoločnosti digitalizacia.sk, ktorá sa venuje digitalizácii starých video a audio kaziet či fotografií. Preto sme sa rozhodli, že 2 percentá z každej objednávky venujeme Centrum MEMORY, n.o., ktoré sa venuje starostlivosti o ľudí s Alzheimerom. V digitalizacia.sk totiž denno-denne pracujeme s vašimi spomienkami a plne si uvedomujeme, že pamäť nie je samozrejmosťou, preto aj vďaka našim službám môžete pomôcť chorým nezabúdať.

background

Ochráňte svoje najvzácnejšie spomienky

Prejsť na objednávku

zistite ako to funguje, alebo si prezrite cenník služieb